Часті питання

Часті питання

Укладання договору
В період дії договору
Розірвання договору 

1. Укладання договору  

1.1. Питання: На який термін може укладатися договір з Ліцензіатом?
Відповідь: Договір укладається терміном на 1 рік. Надалі у разі взаємної згоди сторін договір автоматично продовжується на новий термін, купувати для цього новий набір ліцензій не потрібно. 

1.2. Питання: Чи можна отримати дозвіл на здачу в оренду спільних продуктів-бандлів (1С+Microsoft, 1С+Oracle)?
Відповідь: Ні, до Переліку ПП не можуть включатися бандли, що містять продукти інших вендорів. Потрібно укладати окремі договори "1С:Оренда програм" та інших вендорів, наприклад, SPLA з компанією Microsoft.
Якщо Ви зацікавлені в отримання статусу партнера SPLA, то Ви можете звернутися у представництво компанії Microsoft в Україні за більш детальною інформацією. 

1.3. Питання: Чи можна Ліцензіату отримати правомочності на здачу в оренду раніше придбаних (для інших цілей) програм і ліцензій 1С:Підприємство 8?
Відповідь: Так, правомочності можуть бути оформлені на раніше або щойно придбані програми лінійки "1С:Підприємство". 

1.4. Питання: Чи можна програми лінійки "1С:Підприємство", на які Ліцензіат отримав правомочність на здачу в оренду, використовувати для потреб його власної бухгалтерії?
Відповідь: Так, можна. 

1.5. Питання: У разі укладання договору "1С:Оренда програм" я мою придбати ПП на суму не менше 30 000 гривень у роздрібних цінах кінцевого покупця?
Відповідь: Для здачі ПП в оренду Ліцензіат спочатку за окремим договором купує комерційні версії програм лінійки "1С:Підприємство 8" версій ПРОФ і вище. Програми можуть бути придбані раніше, наприклад, за договором 1С:Франчайзингу. У додатку до договору "1С:Оренда програм" між Правовласником (або його представником) і Ліцензіатом вказується пойменований перелік програм лінійки "1С:Підприємство 8" із зазначенням реєстраційних номерів, які можуть здаватися в оренду Ліцензіатом. Сумарна вартість у роздрібних цінах програм з цього переліку не може бути нижче 30 тисяч гривень, а регулярні платежі (винагорода Правовласнику) не можуть бути нижче 750 грн. у квартал (2,5% від 30 000 грн.). 

1.6. Питання: Ліцензіат планує надати віддалений доступ до типового рішення "1С:Бухгалтерія 8 для України" п'яти різним організаціям для 2 користувачів у кожній. Скільки програмних продуктів "1С:Бухгалтерія 8 для України" потрібно включити до переліку ПП у договорі оренди?
Відповідь: Якщо всі 5 клієнтів отримують віддалений доступ до одного серверу в одній локальній мережі Ліцензіата, то досить включити до переліку одну поставку "1С:Бухгалтерія 8 для України" і клієнтську ліцензію на 10 робочих місць (можна включити 9 клієнтських ліцензій на 1 робоче місце, тому що основна поставка теж забезпечена однією ліцензією). У разі організації клієнт-серверного варіанту роботи необхідно включити до переліку ліцензію на сервер 1С:Підприємства. 

1.7. Питання: Чи можна включити у Додаток до договору "1С:Оренда програм" з Ліцензіатом для здачі в оренду будь-який ПП без обмежень, навіть УВП?
Відповідь: Договір може бути укладений на різні програмні продукти системи "1С:Підприємство 8". Ліцензіат може отримати правомочність здачі в оренду одного або декількох програмних продуктів, наприклад, "1С:Бухгалтерія 8 для України", "1С:Управління торгівлею для України", "1С:Управління виробничим підприємством для України" тощо. До Переліку НЕ можуть бути включені ПП попередньої версії 7.7; ПП, авторські права на які належать партнерам; базові версії, NFR-версії, навчальні версії і ряд інших. Включення до переліку "1С:Управління виробничим підприємством для України" вимагає додаткового узгодження з правовласником та за умови надання в оренду тільки з використанням клієнтських ліцензій і ліцензії на сервер рівня КОРП. 

1.8. Питання: Чи може партнер 1С:Франчайзі бути одночасно і Ліцензіатом (орендодавцем), і Аутсорсинговою компанією (тобто надавати послуги користувачеві (орендатору))?
Відповідь: Так, може.

1.9. Питання: Мінімальний поріг вартості сформованого Переліку ПП, на який може бути надано право здачі в оренду - це мінімум, який повинен придбати Ліцензіат або мінімум, який повинен бути зданий в оренду одному з Орендаторів?
Відповідь: Це мінімум, який повинен придбати Ліцензіат і за яким він сплачує винагороду Правовласнику. 

1.10. Питання: Чи може укласти договір "1С:Оренда програм" організація, яка раніше не мала партнерських договорів з Правовласником?
Відповідь: Так, може. Після укладення договору Ліцензіат розглядається Правовласником як партнер, який має спеціальний статус. 

1.11. Питання: Придбання програм і ліцензій "1С:Підприємство 8" Ліцензіатом для цілей здачі їх в оренду відбувається зі знижкою?
Відповідь: Так, Ліцензатам надається знижка від рекомендованої роздрібної ціни, в тому числі і у разі відсутності у Ліцензіата раніше отриманих партнерських статусів. 

В період дії договору 

2.1. Питання: Чи можемо ми одну позицію (припустимо, ліцензію на 100 користувачів) роздавати на декілька орендаторів?
Відповідь: Можете, якщо орендатори отримують віддалений доступ до одного серверу в одній локальній мережі Ліцензіата. 

2.2. Питання: Чи може Ліцензіат здавати в оренду "1С:Бухгалтерію 8 для України" і клієнтську ліцензію на 10 робочих місць 20-ти організаціям, обмежуючи доступ до ІБ за часом?
Відповідь: Ліцензіат може укласти договори з клієнтами лише на ту кількість робочих місць, що дорівнює сумі ліцензій, зазначених у його власному договорі з Правовласником на право здавати в оренду. У разі наявності 10 ліцензій можна укласти максимум 10 договорів з організаціями (при тому, що кожній організації буде надано доступ не більше ніж з одного робочого місця). 

2.3. Питання: Чи можна здавати клієнту тільки ліцензії на робочі місця і сервер прикладної програми?
Відповідь: У разі надання за договором у тимчасове користування ПП "1С:Підприємство 8. Ліцензія на сервер" та/або клієнтських ліцензій на робочі місця без надання у тимчасове користування основної поставки (конфігурації) ПП "1С:Підприємство 8", Ліцензіат зобов'язаний провести перевірку правомірності використання ПП лінійки "1С:Підприємство", яке встановлюється на сервері Ліцензіата і належить Кінцевому користувачеві, а також перевірити і зафіксувати номери комплектів з пред'явлених реєстраційних анкет на основні поставки. При цьому користувач передає основну поставку (конфігурацію) Ліцензіату для встановлення її на сервер у локальну мережу Ліцензіата.
Ліцензіат, який не надає за договором основні поставки (конфігурації) Кінцевому користувачеві, так само може надавати послуги з супроводу ПП лінійки "1С:Підприємство", встановленого Кінцевим користувачем на сервері Ліцензіата, в тому числі здійснювати оновлення цього ПП, тільки за наявності діючого договору 1С:ІТС у Кінцевого користувача. Аналогічне обмеження стосується і послуг аутсорсингових організацій. 

2.4. Питання: Яку звітність Ліцензіат має надавати Правовласнику?
Відповідь: Звіт про нових Кінцевих користувачів або продовження договорів на новий період слід відправляти Правовласнику за адресою rentsoft@1c.ua не рідше 1 разу на місяць за встановленим шаблоном (надсилається після укладення договору). Також необхідно повідомляти протягом 5 (п'яти) робочих днів про розірвання ліцензійного договору з Кінцевим користувачем. Крім цього, на вимогу Правовласника Ліцензіат зобов'язаний у триденний термін подати звіт про використання наданого у тимчасове користування ПП за будь-який минулий період, як мінімум це перелік укладених з клієнтами ліцензійних договорів із зазначенням їх повних реквізитів, термінів дії і максимально дозволеної кількості робочих місць для кожного клієнта. 

2.5. Питання: Як платить роялті Ліцензіат - з ПДВ чи без ПДВ?
Відповідь: Без ПДВ, тому що право на використання ПП за ліцензійними договорами ПДВ не обкладаються згідно п.196.1.6 ПК України. 

2.6. Питання: Як відбувається віддалений доступ до програм лінійки "1С:Підприємство", які встановлені на сервері Ліцензіата?
Відповідь: Надання доступу до ПП лінійки "1С:Підприємство" може бути технологічно реалізований наданням віддаленого доступу на сервер Ліцензіата за допомогою VPN, RDP, web-клієнта і тонкого клієнта. Дистрибутиви останніх версій тонкого клієнта можна завантажити на сайті за адресою http://online.1c.ru/catalog/free/

2.7. Питання: Ліцензіат сплачує винагороду Правовласнику всього 10% на рік або 10% + 2,5% за кожен квартал?
Відповідь: Всього від 10% на рік. Плата вноситься авансом щоквартально, таким чином, кожний квартал сплачується від 2,5% сумарної роздрібної ціни ПП, які включено до Переліку ПП.
Винагорода Правовласнику розраховується від сумарної вартості переданого в оренду ПП (у цінах для кінцевих користувачів за поточним прайс-листом виробника) згідно з таблицею:

Кількість клієнтських ліцензій Відсоток для розрахунку суми роялті у рік Відсоток для розрахунку суми роялті у квартал
Від 1 до 500 10% 2,5%
Від 500 до 1 000 20% 5%
Від 1 000 до 3 000 25% 5,25%
Більше 3 000 30% 7,5%

2.8. Питання: Чи зобов'язаний Орендатор платити за ІТС? Чи зобов'язаний Ліцензіат платити за ІТС?
Відповідь: Ні Орендарі, ні Ліцензіат не мають зобов'язань заключати договір 1С:ІТС. Для Ліцензіата надаються:

  • консультації відділу технічної підтримки правовласника телефоном та електронною поштою;
  • доступ до сайту https://releases.1c.eu для самостійного завантаження оновлень ПП;
  • доступ до матеріалів сайту its.1c.ua.

2.9. Питання: Яким чином надається доступ для самостійного завантаження оновлень ПП із сайту https://releases.1c.eu?
Відповідь: Після підписання договору електронною поштою надаються параметри доступу до оновлень (логін, пароль та посилання). У разі розширення списку переліку ПП оновлення до нових ПП будуть доступні за тими ж реєстраційними даними після підписання спеціального додатку до договору. У разі виникнення труднощів під час отримання доступу до оновлень звертайтеся за адресою rentsoft@1c.ua. У повідомленні прохання зазначити Ваш код партнера. 

2.10. Питання: Чи може Орендатор отримати доступ до матеріалів сайту its.1c.ua або оформити для себе договір 1С:ІТС.
Відповідь: Орендатори, після отримання індивідуального реєстаційного номера користувача ПП "1С:Підприємство", можуть укласти договір 1С:ІТС рівня ПРОФ з партнером, що надає сервіс, або з будь-яким партнером-1С:Франчайзі.
Договір 1С:ІТС рівня ПРОФ забезпечує користувачам програм "1С:Підприємство" максимальну кількість інформації та послуг, що надаються правовласником і партнерами-1С:Франчайзі, і включає доступ до професійної інформаційної системи ИТС ПРОФ. Склад послуг, що надаються в рамках договору 1С:ІТС ПРОФ опубліковано на сайті.
Рекомендовані ціни на 1С:ІТС ПРОФ.
Правила реєстрації 1С:ІТС для партнерів опубліковані на сайті.
Термін дії договору 1С:ІТС не може перевищувати термын дії ліцензійного договору "1С:Оренда програм" у Орендатора. Партнер, який укладає договір 1С:ІТС ПРОФ з користувачем, зобов'язаний перевірити термін дії договору оренди і повідомити Правовласнику про розірвання клієнтом договору оренди, а також припинити договір 1С:ІТС. Просимо партнерів брати до уваги, що у разі припинення передплаченого договору 1С:ІТС, оплата партнерові не повертається. 

2.11. Питання: Чи можна докуповувати програми і ліцензії для здачі в оренду?
Відповідь: Докуповувати можна. Додаткові закупівлі оформлюються спеціальними додатками до договору. Якщо Ви додаєте нові програми і ліцензії у договір, то сумарна вартість і сума роялті відповідно збільшується. Оплата роялті за додані програми і ліцензії включається у рахунок на оплату роялті за наступний квартал, і сума роялті розраховується пропорційно дням, що залишилися до кінця кварталу. 

2.12. Питання: Як розраховувати ціну для кінцевого користувача за цей вид послуг?
Відповідь: Вартість послуги (сервісу), що надається Орендатору, Ліцензіатом розраховується самостійно. Однак, для Ліцензіатів, за винятком компаній-холдингів, які використовують договір "1С:Оренда програм" тільки для ліцензування ПП лінійки "1С:Підприємство" усередині групи компаній, встановлено мінімальну рекомендовану вартість доступу до типових або кастомізованих прикладних рішень: 

  • Вартість доступу одного першого користувача (робочого місця) до однієї інформаційної бази будь-якого з програмних продуктів, що здаються в оренду - 180 грн. на місяць;
  • Вартість доступу другого і наступних користувачів до однієї інформаційної бази будь-якого з програмних продуктів, що здаються в оренду - 165 грн. на місяць.

2.13. Питання: Яким чином відбувається передача ПП в оренду (на фізичному носії або за допомогою телекомунікаційних каналів)?
Відповідь: Можливі обидва варіанти  
У разі передачі Орендатору примірника програмного продукту і ліцензії на клієнтські робочі місця Ліцензіат разом з матеріальними носіями зобов'язаний передати повний комплект документації, ключі апаратного захисту або картки з пін-кодами, половинку реєстраційної картки з текстом користувацькогї угоди. Орендатор зобов'язаний зберігати передані приналежності і документи як доказ правомірності використання ПП і повернути їх Ліцензіату після закінчення терміну дії ліцензійного договору.
Звертаємо увагу, що проект "1С:Оренда програм" не є аналогом продажу у розстрочку. Орендні платежі не включаються до покупної вартості, тому що вони сплачуються за право користування протягом певних часових проміжків (кварталів), які до моменту відчуження вже пройдуть. Оренда і продаж - два різні договори, і платежі з одного договору не зараховуються у залік іншого договору.  

2.14. Питання: Чи може Орендатор підключитися до сервісу 1С:Звіт? 
Відповідь:Так, може. Для цього необхідно отримати реєстаційний номер для Орендатора.
Для підключення Орендаторів до "1С:Звіт" Ліцензіату необхідно придбати необхідну кількість клієнтських ліцензій програми відповідно до кількості Орендаторів і підключити їх як додаткові юридичні особи.
Орендаторам не потрібна наявність чинного договору 1С:ІТС для використання "1С:Звіт".  

Розірвання договору 

3.1. Питання: Якщо бізнес з надання програм лінійки "1С:Підприємство" в оренду не піде, чи можна продати ПП, які придбані для оренди?
Відповідь: Ми рекомендуємо до укладення договору "1С:Оренда програм" провести хоча б експрес-дослідження ринку і з'ясувати попит на послуги оренди програм 1С:Підприємство 8 за поточною клієнтською базою. Переуступка ПП, які раніше придбані для цілей оренди, можливо тільки для тих партнерів, які мають статус, що дозволяє займатися розповсюдженням конкретного ПП (і відповідний договір). Для всіх інших: після розірвання договору "1С:Оренда програм" з Правовласником заборона на переуступку діє на протязі 3 років - у цей період не буде здійснюватися перереєстрація комплектів на нових користувачів, і вони не зможуть отримувати підтримку та оновлення. 

3.2. Питання: Чи можливий в майбутньому викуп орендатором орендованого ПЗ?
Відповідь: Ліцензійним договором на оренду ПП Ліцензіату передається правомочність "здачі в оренду/прокат", але не передається правомочність "поширення". Відповідно до Договору правомочність розповсюдження примірників шляхом продажу примірників ПП з'являється у Ліцензіата тільки за наявності іншого Договору (наприклад, Договору 1С:Франчайзингу), що дозволяє займатися розповсюдженням ПП. 

3.3. Питання: Чи можемо ми не розривати договір "1С:Оренда програм" повністю, а розривати вибірково на окремі позиції?
Відповідь: Ні, договір може бути розірваний тільки повністю.